Wpisz czego szukasz i naciśnij enter. Aby zrezygnować wciśnij Esc.

Konkurs CFA Research Challenge – zwycięstwo!

Z dumą informujemy, że drużyna z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, której mentorem branżowym był Kamil Sakłaski, wygrała krajowy finał konkursu CFA Institute Research Challenge! Przed zespołem teraz kilka tygodni ciężkiej pracy przed wylotem i prezentacją na finale regionu EMEA w Chicago oraz, miejmy nadziej, finałem światowym.

W roku w finale krajowym wzięły udział 22 drużyny z 14 uczelni (z Polski Litwy i Łotwy). Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięskiej drużynie, w składzie (od lewej):

  • Kamil Olejnik,
  • Mateusz Pliszka,
  • Marcin Gorączko,
  • Krzysztof Marczyk,
  • Patrycja Krzywda.

O CFA Instutute

Jest to światowa organizacja zrzeszająca profesjonalistów w zakresie finansów, która przyznaje tytuł Chartered Financial Analyst. W Polsce działa lokalny oddział skupiający najlepszych finansistów z Polski. Oprócz nadawania tytułu organizacje te propagują najwyższe standardy zawodowe i etyczne w branży inwestycyjnej oraz prowadzą działania edukacyjne.

CFA Institute Research Challenge

Jednym z tych działań jest właśnie ten konkurs. Na swojej stronie internetowej CFA Poland pisze o konkursie następująco:

Konkurs jest inicjatywą mającą na celu rozwinięcie u studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także umiejętności prezentacji swoich wyników. CFA Society Poland zaprasza do współpracy lokalne uczelnie, które wyłaniają zespoły liczące od 3 do 5 osób (maksymalnie dwie drużyny z uczelni). Każda drużyna musi mieć swojego opiekuna (Faculty Edvisor) z uczelni. Drużyny pod opieką mentora mają przeprowadzić analizę finansową oraz napisać raport wybranej w danym roku przez CFA Society Poland spółki akcyjnej. Raport jest oceniany przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie jest przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają drużynę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego.

Trzymamy kciuki za sukcesy na finale regionu EMEA i awans do ścisłego finału światowego!

Podobne wpisy