Wpisz czego szukasz i naciśnij enter. Aby zrezygnować wciśnij Esc.

Warsztaty Clean Launch Pad Poland

Czy myślisz, że możesz rozwiązać problem zmian klimatycznych? To ambitne pytanie kierowali organizatorzy konkursu CleanLaunchPad do osób mających ciekawe pomysły biznesowe z zakresu czystych technologii (clean tech). Brante Partners, w osobie Staszka Rogozińskiego, w ramach tej inicjatywy poprowadziło dla uczestników prezentację na temat realizowania projektów opartych o innowacyjne technologie z zakresu ochrony klimatu i środowiska naturalnego

O projekcie

CleanLaunchpad to największy europejski konkurs dla startupów związanych z czystymi technologiami. W tegorocznej edycji uczestniczy dziesięć krajów: Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Holandia, Niemcy, Polska, Węgry, Hiszpania, Grecja oraz Cypr. Trzy najlepsze projekty, poza nagrodą finansową, mają także możliwość udziału w 1,5 – rocznym programie Climate-KIC Accelerator.

Boot Camp!

W danich 1-2 września w Zamku Topacz pod Wrocławiem odbyły się warszaty, które stanowią element przygotowania zespołów konkursowych do prezentacji swoich projektów przed panelem ekspertów na wielkim finale konkursu CleanLaunchPan w Walencji podczas Światowych Dni Innowacji.

Czego mogli nauczyć się uczestnicy?
Całe wydarzenie miało pomóc aspirującym przedsiębiorcom dopracować ich pomysł na biznes oraz wyposażyć ich w umiejętności niezbędne do jego zaprezentowania klientom i potencjalnym inwestorom. Trenerzy omawiali poszczególe zagadnienia dotyczące walidacji pomysłu na biznes w formie krótkich wykładów. Zadaniem uczestników było zastosowanie zdobytej wiedzy na własnych pomysłach. Po dwóch dniach intensywnych prac zespoły posiadały bardziej sprecyzowaną i klarowną wizję tego co, jak, dla kogo i za ile chcą robić.

Brante Partners & CleanLaunchPad

Jednym z prelegentów Boot Campu był Stanisław Rogoziński, Partner Zarządzający Brante, który poprowadził prelekcję pt. „Doświadczenia z ekospółek na podstawie Ipanterm sp. z o.o. i Ekoinwentyka sp. z o.o.”, w trakcie której przybliżył uczestnikom warsztatów m.in. rolę kapitału intelektualnego w innowacyjnych projektach ekologicznych, modele biznesowe stosowane przez startupy z segmentu clean-tech, sposób analizy kosztów dla projektów ekologicznych, czy istotność analizy zmian prawnych.

8 października w Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szawnie Zdroju odbędzie się finał krajowy, na którym uczestnicy warsztatów ostatecznie zaprezentują swoje pomysły. Najlepsi wyjadą do Walencji na europejski finał. Trzmamy kciuki!

Zdjęcie: http://cleanlaunchpad.eu/

Podobne wpisy